فیس تیراندازی (تصحیح شده)


     Image result for target archery  

فیسی که در مسافت 60، 70 و 90 متر استفاده می شه.


Image result for target archery

  فیس مسافت های 50 و 30 متر 

      

      اگر تیر به هیچ کدام از مناطق امتیازی  فیس اصابت نکند امتیازی ندارد و اصطلاحا تیر را میس اعلام می کنند و به صورت M در برگه امتیازی ثبت می شه و امتیاز آن تیر صفر هست. توضیح بیشتر اینکه در برخی موارد اگر در هنگام مسابقات تیراندازی خطایی مرتکب بشویدکه شایع ترین انها  زدن تیر اضافه یا زدن تیر  خارج از زمان هست، در این صورت بالاترین امتیاز شما میس خواهد شد بدین معنی که حتی اگر سه یا هر شش تیر شما به محدوده امتیازی 10 اصابت کرده باشه ، در این صورت بالاترین امتیاز شما ، به خاطر خطایی که انجام داده اید ، میس خواهد شد یعنی مثلا اگر امتیاز شما 9/9/8  باشد و تیری خارج از زمان زده باشید امتیاز شما بدین صورت ثبت می شود :  8/9/M ,. و اینطوری به جای 26 امتیاز از 30 امتیاز، فقط 17 امتیاز می گیرید و همین 17 امتیاز در برگه امتیاز ثبت خواهد شد. 

     

       و یا اگر تیر اضافه بزنید و به جای مثلا سه تیر، چهار تیر بزنید و یک تیر را خارج از زمان مشخص شده بزنید به عنوان مثال 10/9/8/6 در اینصورت بالاترین امتیاز شما میس می شود و داور امتیاز شما را بدین صورت ثبت می کند : 

      9/8/6 و میس . حالا امتیاز سه تیر پایین تر را محاسبه می کند و به عنوان اسکور نهایی در جدول ثبت می کند یعنی می شه : هشت/شش/ میس که می شه 14. (تصحیح شد)


        اگر در همین مورد بالا تیرهای شما در زمان مشخص شده زده شود و تیر خارج از زمان نداشته باشید باز امتیازات شما به صورت نزولی نوشته می شود و بعد سه تیر پایین شما حساب می شه که می شود :

                                     9/8/6
نظرات (4)
مهم و مفید بود . راستی یه سوال دارم :
اگه توی مسابقه تیر یا سایت یا هر وسیله ی دیگه ای افتاد اونور خط آتش مشه ورش داشت و دوباره به کمان وصلش کرد ؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام. این دو تا دو مبحث هست ولی باید یک جور عمل کنید. ان هم اینکه به داور اطلاع بدید . چون ممکنه اگر بخواهید وسیله تان را بردارید به تیراندازان دیگه ضربه بزنید و این درست نیست.
اگر تیرتان افتاد و تیرتان پشت خط سه متر بود ، تیر زده نشده به حساب می اد و اگر اطمینان دارید که حتما این اتفاق افتاده (یعنی تیر پشت خط سه متر افتاده ) می توانید با اطلاع به داور ، یه تیر از کویور خارج کنید و بزنید.
(تیری که پشت خط سه متر بیفتد ، تیر زده نشده محسوب می شه حتی اگر فقط ناک تیر پشت خط باشد. در غیر اینصورت تیر زده شده و میس محسوب می شه و تیر دیگه ای نزنید چون خطای زدن تیر اضافه هم براتون محاسبه می شه)
اگر سایتتون افتاد که باز به داور اطلاع می دهید که در اند چندم هستید و چند تیر زدید و چند تیر نزدید. داور نام شما، اند مسابقه و تیرهای زده شده و زده نشده را یادداشت می کنه و در انتها به شما تایم فنی می دهند.
این در کوالی هست . اگر در حذفی اتفاق افتاد چون تایم فنی نمی دهند سریع سایت را از روی زمین بردارید و به کمان وصل کنید و تیرتان را بزنید. بقیه اش در مرحله حذفی (اطلاع به داور و عیره) اصطلاحا سوسول بازیه.
6 آبان 1395 ساعت 02:13 ب.ظ
چرا من تا الان فکر میکردم وقتی یه تیر اضافه بزنی بالاترین امتیاز میس میشه و امتیاز بعدی هم میس و فقط دو تیر مونده امتیازش حساب میشه
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام. والا سر کلاس داوری که اینطوری گفتن... دیگه خدا عالمه!
18 آبان 1395 ساعت 07:24 ب.ظ
14.2.2. If more than the required number of arrows should be found in the target butt or on the ground near the butt, or in the shooting lanes, only the lowest three (or six, as the case may be) in value shall be scored. Athletes or teams found to repeat this offence may be disqualified.این عین جمله قوانین فدراسیون جهانی در مورد تیر اضافه هست حتی اگه روی زمین افتاده باشه.سه یا شش امتیاز کمتر شما بسته به اینکه اند چند تیره میزنید محاسبه میشه.اینجوری نیست که امتیاز بالاتر رو حذف کنن بعد هم یه میس براتون محاسبه کنن و نتیجتا فقط امتیاز دو تیر براتون بمونه و به خاک سیاه بشینید.البته اگه یکی از تیراتون به میس خورده باشه این حالت میتونه اتفاق بیفته چون امتیاز بالاییتون که حذف بشه میمونه یه میس و دو تیر امتیاز دار.
امتیاز: 0 0
4 بهمن 1395 ساعت 07:19 ب.ظ
حالا اینکه باید برای دو خطا(یک تیر اضافی و در عین حال خارج از زمان)دو مجازات اعمال بشه یا فقط یکی کافیه خودش یه مقدار جای بحث داره.چون مطمئن نبودم سوالو یه جایی مطرح کردم اگه جواب دادن به اطلاع میرسونم.در هر صورت تلاش شما در حذف دو امتیاز و بیچاره کردن تیرانداز خاطی قابل تقدیره ولی امیدوارم اینجوری نباشه و یک میس بیشتر براش محاسبه نشه.
امتیاز: 0 0
6 بهمن 1395 ساعت 10:55 ق.ظ
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد