X
تبلیغات
زولا

فینال ریکرو

 

 

سلام

 

مسابقات ریکرو دیروز تمام شد. ولی اون چیزی که دیروز متوجه شدم اینه که اگر زمان کشش تا ریلیز، سرتان در زمانی که به پیپ سایت نگاه می کنید بالاو پایین بشه انوقت تیرهاتان هم بالا و پایین می خورد. یعنی وقتی از بالا به پیپ سایت نگاه می کنید، تیرهاتان پایین و وقتی از پایین نگاه می کنید، تیرهایتان بالا می خورد. حواستان باشد که سرتان را ثابت نگه دارید. تایم بالا در زمان تیراندازی ممکنه باعث و بانی این قضیه باشه. این حتی ممکنه باعث جا به جایی و کج شدن کمان در دستتان بشه. پس سعی کنید در تایم مناسب تیراندازی کنید تا استیل تیراندازی به هم نخوره و در نهایت جمع تیر داشته باشید. حالا ممکن هست که برخی از افراد با تایم بالا خوب تیر بزنند ولی اگه مثل من زیر کمان عصبی می شوید، تایم مناسب را به دست بیاورید چون تایم  بالا باعث می شه همه چیز به هم بخوره و در نهایت یکی یا دو تا از تیرهاتون به زرد اصابت می کند. حالا برویم سراغ نتایج دیروز....

 

 

بالاخره یکی در حضور کره ای ها اول شد...

 

در این مرحله کره ای ها همینطوری ایستادند و مشاهده کردند که مقام اول و سوم به یه المانی و ژاپنی رسید. فلورین کالاند از المان و فوروکاوا از ژاپن، اول و سوم شدند تا اوه جین و کیم وو جین فقط حسرت بخورند. کوبونچان هم که دوم شد. فوروکاوا هم در شوت اف (منتها یه کم حساس تر چون حریفش از چین تایپه هم 9 زد ولی تیر فوروکاوا به مرکز نزدیک تر بود) بازی را برد و سوم شد.

 

کو بنچان 5 (28،26،29،27،28)

کالاند 6 (28،30،26،27،28) در شوت اف کالاند 10 زد و کوبنچان 9.

 

 

 

 کره ای ها قهرمان انفرادی بانوان

 

چانگ هی جین تیرانداز با سابقه کره ای موفق شد مقام اول انفرادی خانم ها را با شکست چنگ مینگ از چین به دست بیاورد ولی هایاکاوا از ژاپن با پیروزی برابر جو هیون جونگ کره ای سوم شد و به این ترتیب ژاپن دومین برنزش را در قسمت انفرادی به دست اورد.

 

چانگ هی جین 6 (30،29،27،27)

چنگ مینگ 2 (28،26،27،27)

 

 

 

تیمی مردان

 

کره ای ها هر چقدر در بخش انفرادی ناکام بودند ولی در قسمت تیمی به شکل بی اعصابی یعنی 6 بر 0 تیم روسیه را بردند و اول شدند ببینید:

 

کره جنوبی 6 (54،58،58)

روسیه 0 (48،53،57)

 

و در بازی رده بندی هم ژاپن 6 بر 2 مالزی را زد تا یه مدال برنز دیگه بگیرد.

 

 

 

تیمی بانوان

 

تیم چین به سختی و در شوت اف تیم کره را برد. البته هر دو تیم در شوت اف 26 زدند ولی تیر چینی ها به هدف نزدیک تر بوده که قبلا در مورد تساوی و نحوه دیدن تیر در قسمت تیمی توضیح دادم.  اول نزدیک ترین تیر به مرکز هدف تیم الف با نزدیک ترین تیر تیم ب مقایسه می شه و همان تیر تعیین کننده است. حالا اگر فاصله تیرهای اول برابر بود، تیرهای دوم و اگه لازم شد تیرهای سوم مورد سنجش قرار می گیرد. اگه یک در میلیارد همه تیرها با هم مساوی بودند، شوت اف تکرار می شود.

 

کره جنوبی 4 (54،52،57،55)

چین 5 (49،54،54،56) شوت اف هر دو تیم 26 زدند.

 

در بازی رده بندی تیم  روسیه 6 بر صفر ژاپن را برد و سوم شد.

 

 

 

میکس تیم

 

تیم چین موفق شد تیم هند را 5 بر 3 ببرد و قهرمان بشود. بازی رده بندی بین کره جنوبی و ژاپن برگزار شد که تیم کره بازی را 6 بر 2 برد.

 

چین 5 (38،37،39،34)

هند 3 (37،39،36،34)

 

باید بگم که بازی های فینال جام جهانی همانگونه که می دانید در لوزان سوئیس برگزار می شه که امیدوارم خدا قسمتمون کنه البته با تور .... شششش ....

فینال کامپوند

 

 

سلام

 

سوالی که امروز به ذهنم رسیده اینه که آیا واقعا خجسته تر از من در دنیا هست؟ خوب معلومه که هست ولی هنوز ملاقاتش نکردم تا بهش بگم از من خجسته تره.... فکر کنید ادم رکوردشو 50 تا پایین تر حساب کنه.... خخخخ.... خجستگی هم عالمی داره.... بعد فکر کنید مربی ادم وقتی رکورد را می شنوه چه حسی بهش دست می ده ؟ حالا باید برم بگم شرمنده ! خجستگی ژنتیکی!!! موجب شد رکوردمو 50 تا کمتر حساب کنم... نه یکی نه دوتا... 50 تا!  البته دلیلش کاملا مشخصه چون سر زنگ ریاضی همیشه ته کلاس خواب بودم .......... ششششش...  ولی نمره ریاضی ام 17 بود ها .... نمی دونم شاید باورتون نشه ولی باید باور کنید تازه با اون همه خجستگی 5/19 هم گرفتم . بریم سر کارمون .... عرض شود دیروز که تیمی بود و اگه اتفاق خاصی افتاده بود که حتما می امدم تو وب می گفتم .... پس می ریم سراغ امروز ....

 

 

دست یو اس از طلا دور ماند ....!

 

امروز در کل روز یو اس نبود و ان ها از این همه مسابقه فقط دو تا نقره تو تیمی گرفتند .... مسابقه فینال بین هلند و یو اس بود که تیم هلند 232 بر 230 تیم یو اس را با ترکیب ریو وایلد، برادن گلنتین و بریگر دیتون برد. رکورد شکسته نشده یو اس مربوط به مسابقات 2011 تورین هست که در ان جا تیم امریکا متشکل از وایلد، گلنتین و برادوادر 239 زدند و اون یه دونه 9 را زدند تا چشم نخوردند.... در بازی رده بندی که بین ایتالیا و کره برگزار شد تیم ایتالیا 228 بر 225 مسابقه را برد و سوم شد.

 

 

باز هم یو اس بدون طلا ....؟

 

تیم روسیه در یک اقدام بی سابقه در قسمت تیمی کامپوند بانوان، موفق شد تیم یو اس را با ترکیب کریستی کالین، جیمی وان ناتا و اریکا جونز ببره با نتیجه 227 بر 223. در بازی رده بندی تیم هند 226 بر 224 تیم مکزیک را برد و سوم شد.

 

 

بلژیک قهرمان میکس تیم

 

تیم بلژیک موفق شد قهرمانی را در قسمت میکس به دست بیاورد. آن ها موفق شدند تیم کلمبیا را 156 بر 153 ببرند. در بازی رده بندی هم تیم اسلوونی 150 بر 149 و خیلی میلیمتری تیم بریتانیا را برد و سوم شد.

 

 

کره و روسیه قهرمان انفرادی ....

 

تیراندازان کره در هر دو قسمت مردان و بانوان اول شدند. در قسمت مردان چویی یونگ هی با شکست دادن چاهان از هند با نتیجه 145 بر 141 موفق شد اول بشود. شلوزر هم 147 بر 142 پانی را برد تا سوم بشود.

 

در قسمت بانوان هم ناتالیا ادووا بعد از مدت ها روس ها رو صاحب عنوان قهرمانی یکی از مراحل جام جهانی کرد. وی در فینال المشهدانی را با نتیجه 139 بر 136 برد.

 

در دیدار رده بندی هم یانینه میزنر 138 بر 131 بر یاسمن بوستان از ترکیه (نمی دونم اسمش را درست گفتم یا نه؟) غلبه کرد و سوم شد. و از این ترتیب مسابقات مرحله سوم هم تمام شد و باید دید فردا در ریکرو چه اتفاقی می افتد....

کامپوند

سلام

در حالی که تمام تلاشم را می کنم تا آدم خیلی خوبی باشم .... نتایج کامپوند هم چندان جالب نبود (البته ما شرایط آب و هوایی آنتالیا را نمی دونیم. همانطور که در چند یادداشت قبلی گفتم وقتی هوا خوبه که هر کسی بلده 10 بزنه... (البته این چیزیه که همیشه به خودم می گم و ادامه اش اینه که ... اونی تیراندازه که در هر شرایطی بتونه خوب تیر بزنه. ) عرضم به حضور شما که یادداشت های در مورد آب و هوای گرم و بارانی و شرایط وزش باد، فقط به عنوان راهنمایی هستند و شما باید با تمرین زیاد و رعایت اصول، بر این شرایط غلبه کنید و خوب تیر بزنید.

الان در بخش کامپوند فقط خانم عابدی مانده که مسابقه اش فکر می کنم دو سه ساعت دیگه باشه. و اما مسابقات کامپوند :

در قسمت کامپوند اقایان این نتایج به دست امده :

مجید قیدی 142 .................. 145 روریز از برزیل

روریز دور بعد به بریگر دیتون از یو اس باخت و حذف شد. اقای عبادی بعد از یک دور بای خوردن ، مسابقه را باخت و حذف شد.

اسماعیل عبادی 144 ................. 147 سینگ از هند

و اما اقایان کاظم پور و طاهری با هم مسابقه دادند که اقای کاظم پور 141 بر 140 برنده شد. در دور بعد اقای کاظم پور به راجات چوهان از هند 143 بر 137 باخت و ایشان هم به عنوان اخرین نفر حذف شدند.

در بخش کامپوند خانم ها هم چندان وضعیت جالب نیست و انگار امروز کسی رو فرم نیست. بعضی روزها اینطوریه دیگه.... ادم به خودش می بازه نه به حریفش.

خانم سرلک بعد از اینکه یک دور بای خورده بود به حریفش از ترکیه با نتیجه 141 بر 148 باخت.خانم رنجبر بعد از اینکه حریفش از قزاقستان را برد با نتیجه 132 بر 121، در دور بعد 135 بر 140 به کیم یو می از کره جنوبی باخت و حذف شد. خانم شفیعی هم به عنوان نفر سوم با اسکویانو مسابقه داد و دوباره باخت با نتیجه 118 بر 135.... حالا دیگه ما نمی دونیم دلیلش چی بوده؟

در هر صورت الان دیگه می تونیم بریم بخوابیم تا شب که بازی نفر اخر تیم کامپوند خانم ها می باشد و خانم عابدی قراره با لیندا اوچووا مسابقه بدهد. شاید هم بریم خوش بگذرانیم...

نتایج کوالی جام جهانی انتالیا + برنامه مسابقات فردا

سلام

همانگونه که می دانید امروز مسابقات مرحله سوم جام جهانی در انتالیا ترکیه شروع شد و ریکرو نتوانست زیاد خوب نتیجه بگیرد ولی باز کامپوند بهتر بود بطوریکه در قسمت میکس تیم هم حضور دارد ولی تیم ریکرو به بخش میکس نرسید.

بر اساس برنامه، امروز ورزشکاران کوالی زدند و فردا مسابقات حذفی انفرادی شروع می شود. باز هم در این مرحله رکوردی جا به جا نشد و فقط رکورد ریکرو بانوان که به لی تاک یونگ با امتیاز 679 بود کمی رکورد 682 امتیاز پارک سونگ هیون را تهدید کرد.

در بخش ریکرو اقایان کیم وو جین با امتیاز 687 از همه بیشتر زد و اول شد. البته کیم حالا باید تلاش کنه تا بتواند امتیاز 699 ایم دانگ را بزنه. اما برخلاف بقیه مراحل که کره ای ها حضور دارند اینبار مقام های اول تا چهارم به کره ای ها تعلق نداره و بعد از کو بونچان که با امتیاز 683، دوم شده تاکاهارو فوروکاوا از ژاپن ایستاده که 679 زده و نفر سوم کره یعنی اوه جین خیلی خجسته در مکان ششم قرار گرفته. یه چیزی داخل پرانتز بگم و اون اینکه (کنار گود نشستن و گفتن لنگش کن! خیلی آسونه .... خدایا منو ببخش :) )

در این بخش یعنی ریکرو اقایان از کشورمان بهترین نتیجه به اقای عماد خلج هست که نود و پنجم شده با امتیاز  630 و 314 و 316 هم امتیاز کوالی ایشان است. دومین نفر هم  اقای بهزاد پاکزاد هست که صد و چهارم شدند با امتیاز  620. اقای ساسان رضوی که اصلا به حذفی نرسیدند.  و اما اقای پاکزاد فردا ساعت 8:50 دقیقه به وقت انتالیا، مسابقه می دهد با چن سین فو از چین تایپه که نفر نهم کوالی شدند. و اقای خلج هم در همین ساعت به مصاف گانتونگز جانتسان از مغولستان می روند که نفر هجدهم کوالی هستند.

در بخش خانم های ریکرو همانطور که گفتم لی تاک یونگ از کره جنوبی اول شد. اما باز در اینجا کره ای ها اول تا سوم پشت سر هم هستند و خانم ها چانگ هی جین با 675 و جو هیون جونگ 671 امتیاز به دست اوردند. و اما در این بخش خانم ملیکا عبدالکریمی 614 زدند و هفتاد و سوم شدند. بعد از ایشان خانم مریم محمودی سرشت 586 و خانم  فریده میرزایی 551 زدند و نود و ششم و   صد و دوم شدند.  (ایشاله شما بیشتر بزنید)

در این بخش فردا خانم محمودی سرشت از ساعت 9:45 به وقت انتالیا با لایشرام از هند که نفر هفدهم کوالی هست مسابقه می ده و در همین ساعت خانم عبدالکریمی با ایمی اولیور از بریتانیا و خانم میرزایی با کارینا وینتر از المان روبرو می شود. امیدواریم در حذفی خیلی بهتر کار کنند و گرنه که خدا رحمتشون کنه....

و اما بگم از کامپوند که بسی بهتره. بعد از اینکه یه مسائلی پیش امد و اقای نکویی دیگه نتونست به مسابقات بره، اقای امید طاهری به جای ایشون و به همراه اقایان عبادی، کاظم پور و قیدی وارد مسابقات شدند. در این قسمت یعنی کامپوند اقای عبادی با 697 امتیاز چهاردهم شدند که ایشان در کوالی دوم 354 زدند از 360 که جای تقدیر داره. موفق باشند. پشت سر ایشان اقایان کاظم پور با 688 امتیاز چهل و دوم شدند و اقای قیدی با 686 امتیاز چهل و هشتم و اقای طاهری هم در نهایت 679 امتیاز هفتاد و یکم شدند.

در این بخش پیتر الزینگا از هلند 707 زد و اول شد. برادن گلنتن و ریو وایلد هم با 706 و 705 امتیاز دوم و سوم شدند. و اما فردا اقایان مجید قیدی از ساعت 11:40 به وقت انتالیا با مارسلو روریز از برزیل مسابقه می دهد. اقای عبادی دور اول بای خوردند و دور دوم از ساعت 12:35 با برنده بازی هند و چین تایپه مسابقه می دهند. اقای طاهری و کاظم پور هم متاسفانه بر طبق جدول با هم مسابقه می دهند از ساعت 11:40 دقیقه.

اما کامپوند خانم ها.... اریکا جونز با 698 امتیاز اول شد. خانم عابدی با 688 امتیاز هفتم شدند و بعد خانم سرلک با 680 امتیاز هفدهم شدند... بعد خانم افسانه شفیعی 674 امتیاز به دست اوردند و 28 شدند.... حذفیشون فردا خیلی جالبه.... خخخخ ..... و خانم رنجبر هم با 656 امتیاز پنجاه و ششم شدند...

فردا از ساعت 11:40 خانم رنجبر با حریفی از قزاقستان، خانم ها سرلک و شفیعی از ساعت 12:35 با حریفانی از ترکیه و کلمبیا....خخخخ .... مسابقه می دهند... حالا حریف خانم شفیعی کسی نیست جز اسکویانو که قهرمان وردکاپ سال قبل بید و اتفاقا در شانگهای هم حالا با همه مسائلی که بود خانم شفیعی را برده.... خخخخ .... من الان دیگه چیزی نمی تونم بگم .... تا فردا ساعت 12:35 به وقت انتالیا و اما خانم عابدی بعد از دوبار بای خوردن با برنده لیندا اوچووا و کامیلا سوئمود مسابقه می دهد از ساعت 15:20 دقیقه بعد از ظهر .... و حریفاشم هر دو تا کله گنده می باشند. در هر صورت برای اون یکی اصفهونی هم ارزوی موفقیت داریم.... خخخخ....

در بخش میکس کامپوند اقای عبادی و خانم عابدی شرکت داشتند و دور اول با هند مسابقه دادند. چهار اند و امتیاز از 160 که 152 به 153 به هند باختند و حذفیدند. ان شاء اله شما بهتر مسابقه بدهید. اما دور دوم تیم کلمبیا تیم امریکا را با ترکیب اریکا جونز و برادن گلنتن برد و به دور سوم رفت و شگفتی بزرگی رقم زد. الان یک پای فیناله و در بازی نهایی با بلژیک مسابقه می دهد. ای ووووو یه مدال یو اس را همین سارا لوپز پراند.

در بخش میکس ریکرو هم  باز شگفتی داشتیم و تیم کره در نیمه نهایی 5 بر 4 و در شوت اف به هند باخت و بازی فینال بین چین و هند برگزار می شود و کره ای ها در بازی رده بندی با ژاپن مسابقه می دهند.

 

تیراندازی در هوای بارانی

 

  سلام  

 

  بعد از گرما و باد، حالا نوبت هوای بارانی و محیط مرطوب می باشد :  

 

                           

 

 

  

هنگامی که در باران تیراندازی می کنید ممکن است احساس خطر کنید اما در ذهن داشته باشید که باران فقط آب است و هر چیزی که با آن تیراندازی می کنید و می پوشید،  بعدا خشک می شود. مانند هر مسئله دیگری در تیراندازی  فضای باز (باد، گرما، سرما و...)، اگر با وضعیت محیط  آشنا بشوید و تمرین کنید، یاد می گیرید که چطور در آن موقعیت خوب تیر بزنید.

 

چه لباسی برای شرایط بارندگی مناسب است؟

 

در طول آب و هوای بی ثبات مانند باران یا گرمای زیاد، لباس باید تا حدی آزاد و گشاد باشد. بسیاری از تیراندازان چند تا لباس می پوشند و در نتیجه می توانند خودشان را به سرعت با شرایط تطبیق بدهند. اما این خیلی مهم است که لباس رویی یا کاپشن، کمک می کنه که در باران راحت تیراندازی کنید.

 

همیشه سعی کنید تیراندازی با پوشش مناسب  را  در هوای مرطوب و بارانی  قبل از مسابقه تمرین کنید. اگر دمای هوا مناسب بود و باران شدید نبود، ممکن است به این نتیجه برسید که بدون پوشیدن لباس زیاد هم می توانید خوب تیراندازی کنید.

 

برخی از انواع لباس های مخصوص آب و هوای مرطوب و بارانی از انواع دیگه بهتر هستند. مسئله اصلی که باید به آن توجه بشود،« زه» است. به عنوان مثال "پانچو" (یا همان کت های گشاد ضد آب) ممکن است وقتی برای نوشتن امتیاز به سمت سیبل ها می روید،  شما را خشک نگه دارد اما همین گشادی باعث می شود که اگر در زمان تیراندازی آن را بپوشید، زه هنگام ریلیز،  به آن گیر کند. زه گاهی اوقات به لباس، شانه و دست جلو گیر می کند و به این ترتیب پیچ می خورد. بنابراین پوشیدن ژاکت هایی که به بدن می چسبند، مناسب تر است. برخی از تیراندازان این مشکل را با استفاده از گیره یا نوار بستن به بازو حل کردند.  

 

کلاه  می تواند برای اینکه باران به چشم تان نخورد به شما کمک کند. کلاه لبه دار پهن مانند کلاه های بیس بال برای تیراندازان کامپوند خیلی خوب کار می کند چون زاویه زه (زاویه لیمب ها با دست عقب هنگامی که زه را می کشید)  در ریکرو، بالاتر از کامپوند است وبنابراین در ریکرو  لبه پهن کلاه مانع کشیدن زه می شود.بیشتر ریکروی ها  با کلاه سایبانی تیراندازی می کنند.  منظور یک جور کلاه مخصوص تیراندازی است.

 

شاید بخواهید چکمه یا کیکرز که برای پیاده روی در گل مناسب هستند بپوشید. چتر در جلوی سیبل برای ثبت امتیاز و کشیدن تیرها به شما کمک خواهد کرد. همچنین داشتن یک حوله برای خشک کردن تب یا صورت و دست، عینک (در صورتی که عینکی هستید) و غیره (خشک کردن تیر و مخصوصا دسته یا گریپ کمان یعنی جایی که شما کمان را در دست می گیرید) به شما کمک کند.

 

نگه داری از تجهیزات تیراندازی در هوای بارانی

 

در زمان بارندگی، تجهیزات خواه نا خواه خیس خواهد شد. حتی اگر برای زمان بارندگی طرحی داشته باشید باز هم کمان شما خیس خواهد شد. زه های ترکیبی، کمان های جدید و پرهای پلاستیکی معمولا در باران خوب عمل می کنند. این هم می تونه فکر خوبی باشه که قبل از قرار دادن تیر در زه، یکی دو بار زه را مرتعش کنید (خیلی زه را نکشید فقط آن را مرتعش کنید) تا اب اضافی روی زه بریزد. در بین هر اند سه پایه کمان نقش مهمی داره و باعث می شه تا کمان از گل زمین دور بماند و کثیف نشود. تیراندازان ریکرو یا تیراندازان کمان سنتی که با "تب" با "دستکش چرمی" تیراندازی می کنند باید مراقب باشند تا تب یا دستکش خیس نشود تا از خرابی چرم آن جلوگیری کنند.

 

تیراندازان کامپوندی سعی کنند تا اسکوپ سایت را تمیز و از قطرات آب دور نگه دارند. برای این منظور برخی از تیراندازان از کیسه پلاستیکی یا پارچه ای برای این منظور استفاده کرده و اسکوپ را با آن می پوشانند.

 

دقت کنید که در ابتدای هر اند حتما با یک حوله کوچک که خشک نگه می دارید دستتان، دسته کمان و تیرهاتون را خشک کنید و بعد تیر بزنید. اگر دسته کمان خیس باشه مثل حالتی که خیلی کرم به دستتان زدید، کمان در دستتون چفت نمی شه و لیز می خورد.

 

دستتون را خشک کنید این هم باعث همان حالت می شود. این مخصوصا در کامپوندی هایی که ریلیز ماشه ای دارند یعنی خودم خیلی مشکل آفرین می شود. چون دستتان خیس است ممکن است در هنگام کشش، انگشتتان روی ماشه لیز بخورد و اینطوری تیرهاتون به هدف نمی خوره بلکه کلاغ های بیچاره پشت سیبل پرپر می شوند. این مورد چون برای خودم پیش آمده (البته کلاغ کشی راه نینداختم) گفتم. اگر دست جلو ثابت نبود، تمام تیرها می شکست. پس دستتان را هم خشک کنید.

 

تیرهاتون را خشک کنید چون وزن تیر زیادتر می شه و پرواز تیرها افت می کند. در هر صورت تیرهاتون در زمان پرتاب خیس و کمی سنگین می شود (معمولا در زمان بارندگی سایت پایین می اید چون تیرهاتون پایین می خورد ولی شما با خشک کردن تیر می توانید مانع افت بیشتر تیرهایتان بشوید. 

 

دقت داشته باشید که بعد از تیراندازی در باران، چه در زمان تمرین یا مسابقه، حتما تمام تجهیزاتتان (کمان، تیر، کویور و ....) را خشک کنید و بعد جمع کنید و بروید به خانه هایتان. موفق باشید.

( تعداد کل: 7 )
   1       2      >>