X
تبلیغات
زولا

Equipment Failures

  


   سلام به همه


      گاهی اوقات خرابی تجهیزات پیش می اد و اگه خوش شانس باشید سر تمرین و اگه بد شانس باشید مثل سارا لوپز سر فینال وردکاپ !  ولی پیش می اد... حالا هر چقدر هم که مراقبت کنید بر اثر مرور زمان و فرسودگی احتمال خرابی وجود دارد. خیلی ها از جمله خودم خرابی تجهیزات را بالاترین بدشانسی می دونند و باور کنید که بعدش کلی افسرده می شم چون بعدش باید دست در جیب مبارک کنید.... منم که در کل پول ندارم .... خخخخ  اگر مربی شما جزء خراب شده کمان را یدکی داشته باشه که هیچی وگرنه اگه یه چیزی باشه که تو قوطی هیچ عطاری پیدا نشه که دیگه خداحافظ زندگی .....ولی در هر صورت این مورد پیش می اد و درست مثل آسیب دیدگی است ولی همان طور که گفتم می تونیم جلوش را بگیریم و کمی به تاخیر بیندازیم. 


     غرض از نوشتن این مطلب اینه که بر اثر مرور زمان با برخی از خرابی ها در تجهیزات مواجه شدم و تاثیرش در تیراندازی را دیدم... گفتم این مطلب را بنویسم تا دوستان تازه وارد بهتر با این مسئله مواجه بشوند (هر چند در کل بچه مایه دارها بهتر با هر نوع مسئله ای از این دست مواجه می شوند) 


     دوستان می دونند که خرابی ممکنه در کمان یا تیر بوجود بیاد و همین روی تیراندازی تاثیر می گذاره. اگر مشاهده کردید که استیل و در کل مدل تیراندازی شما مشکلی نداره و تیرهاتون داره همینطوری بدون هیچ دلیل موجهی پرت و پلا، بالا یا پایین و چپ و راست می خوره، باز با مربی تان چک کنید تا مطمئن بشوید. اگر مربی تان هم تایید کرد که خودتان مشکلی ندارید حالا باید یه نگاهی به تجهیزات و کمانتان بندازید. اصولا یادتون باشه موقع جمع کردن و باز کردن کمان یه نیم نگاهی بهش داشته باشید. حالا یکی دو مورد را می نویسم .... 


    فرض کنید که دارید تیر می زنید و خیلی هم خوب می زنید ولی یک دفعه تیرهاتون پایین و پایین و پایین تر می خوره یه جوری که کلافه می شید.... حالا مشکل چیه؟ ممکنه پیچ سایت شل شده باشه و پیپ سایت پایین می افته و در نتیجه تیرهاتون هم می اد پایین. پیچ را سفت کنید. 


    حالا اگه پیچ سایت مشکلی نداشت و همه چیز خوب بود (منظور اینکه دستتون را موقع ریلیز نمی انداختید پایین) در این صورت به زه نگاه کنید.  سروینگ و رشته های زه را چک کنید. شل شدن سروینگ ممکنه یکی از دلایل پایین خوردن تیر باشه. ممکنه زهتون مثل مال من از زیر سروینگ پاره شده باشه در هر صورت سریع چک کنید چون خیلی خطرناکه مخصوصا وقتی در حال پرتاب تیر باشید ممکنه تیرتون بشکنه یا حتی کمانتون از هم باز بشه یا اجزا اسیب ببینند. 


    یکی دیگه از موارد اینه که دوباره همه چی خوبه ولی تیرهاتون یا یکی دو تا تیر، پرت و پلا می خوره. در این صورت باز باید کمان را چک کنید. اما اگر کمانتون مشکلی نداشت(حالا در ادامه می گم) 

      الف) ناک تیرهاتون را چک کنید تا حتما گروپ باشه، 

          ب) ممکنه یکی دوتا از پر تیرهاتون جدا شده باشه و در نتیجه پرواز خوبی نداره.

              ج) شفت را چک کنید... ترک در شفت و بدنه تیر در پرواز تیر تاثیر داره. 

                      د) سر تیرها رو چک کنید. ممکنه که مثل هم تیز نباشند. برخی از تیرها ممکنه با اصابت به میله یا به هر دلیلی تیزی نوک سر تیر را از دست داده باشند. در این صورت پرواز تیرها مخصوصا در مسافت کمی متفاوته. 

                             ه) پر تیرها ختما باید با زاویه 60 درجه به بدنه یا شفت تیر متصل باشند. پرها همچنین نباید از روی بدنه جدا شده باشند. اگر بخشی از پر از روی شفت جدا شده باشد در این صورت روی پرواز تیر اثر داره. 

                                 و) دقت کنید که وزن تیرهاتون با هم برابر باشه وگرنه انتظار جمع تیر نداشته باشید. 


      

      ممکن است که تیرهاتون هیچ گونه مشکلی نداشته باشد در این صورت ایراد از کمانتان خواهد بود. غیر از زه که گفتم ممکن است که تجهیزات روی کمان ایراد داشته باشد مثلا رست. خرابی رست تاثیر مستقیمی روی پخش تیر داره. رست همانطور که همه می دونیم محل خواب تیر هست و تیر از این وسیله کمان را ترک می کنه. حالا اگر رست ترک داشته باشه و شما ندونید، تیرهاتون پخش یا پایین می خوره. رست را هم چک کنید. 


     ممکن است پلانگر ایراد داشته باشد. مثلا مغزی سر پلانگر (در پلانگر های معمولی که جنس مغزی از کربن است) ترک داشته باشد که این هم در پخش تیر موثره. 


     امکان داره  زه شما نسبت به کمان سنتر نباشه. در این صورت باید لیمب عوض کنید. چون بر اثر عوامل مختلفی از قبیل اشتباه زه کردن کمان، لیمب تاب برداشته در نتیجه سنتر زه و کمان از بین رفته. تیر زدن با این کمان علاوه بر پخش تیر بسیار خطرناکه و ممکنه کمان از هم جدا بشه. 


     مسئله دیگه اینه که تیرهای شما زیاد به چپ و یا به راست می خوره و هر چقدر هم که سایت می دهید بار همون آش و همون کاسه است و هیچ تغییری ایجاد نمی شه. در این صورت باز سنتر کمان و تیر را بررسی کنید. این را توضیح دادم در بخش آشنایی با کمان ریکرو با عکس ولی در کل اول سنتر کمان و بعد سنتر کمان و تیر را بررسی کنید. اگر هنگامی که تیر روی کمان هست نسبت به زه انحراف داشت، پلانگر را با پیچ اول تنظیم کنید. (البته این کار را مربی ها باید انجام بدهند و مثل من نباشید که دل و روده کمان را درآوردم.... )


     اگر تیرهای شما با زاویه به چپ و راست برخورد می کنه و در عین حال جمع تیر دارید، در این صورت شل یا سفت بودن فنر پلانگر را چک کنید. اصطلاحا کمانتون تون آپ نیست. این را هم مربی ها انجام می دهند ولی وقتی تیرهاتون با زاویه به چپ می خوره یعنی فنر پلانگر زیادی سفت و اگر به راست می خوره یعنی زیادی شل می باشد. 


     در زمینه کامپوند زیاد اطلاعات ندارم ولی همون مسائل تقریبا صدق می کنه. مثلا پاره شده تدریجی رشته های زه، باعث می شه کمان شل بشه و قدرت کمان پایین می اد و در نتیجه تیرهاتون پایین می خوره. تنظیم کمان کامپوند در کل متفاوته که اطلاع چندانی ازش ندارم و در نتیجه نمی تونم چیزی در موردش بنویسم. 


      دوستان عزیز تیرانداز چنانچه مطلبی به ذهنتون می رسه یا قبلا با خرابی تجهیزات از این دست مواجه  شدید، بی زحمت روی بنده را زمین نینداخته و در قسمت نظر بدهید، این موارد را مطرح کنید تا دوستان دیگه هم استفاده کنند. بنده هم مطالبتون را با نام خودتون در پایین مطلب می نویسم. همه با هم کمک کنیم تا تیراندازیمون پیشرفت کنه. 


    و قبل از پایان مطلب : 


    فیلسوفی می گه عده زیادی در پیمودن راه سماجت به خرج می دهند ولی فقط عده کمی به دنبال هدف هستند. پس دوستان عزیزی که به تازگی تیرانداز شدید، از خرابی تجهیزات ناراحت نشوید و ادامه بدهید. حتما اگر هدفمند تمرین کنید موفق می شوید. 




     

theory U


   سلام 


      یکی از اون چیزهایی که خیلی ممکن به نظر می آد ولی در عین حال مشکل می زنه اینه که شما یه کار رو وقتی خیلی خوب انجام دادید، بتونید دوباره به همون خوبی انجامش بدید .... می دونید؟ یه جنم خاصی می خواد اصطلاحا! جنم هم از اون چیزهایی می باشد که هر کسی دارای آن نیست... یعنی هست ولی بزرگش نمی کنند و می گذارند همینطوری بلااستفاده و کوچولو باقی می ماند (یا مثل خودم حس استفاده ازش را ندارم)  منهای اونهایی که می خواهند قهرمان بمونند. مثلا نگاه کنید به ریکرو خانم ها .... جونگ داسومی کره ای  از سال 2012 نبود، هر چند در پیش مسابقات لندن که قبل از المپیک برگزار می شد اول شد و حالا بعد از این مدت دوری از تیم ملی کره، دوباره خودشو رسوند فینال.... او در کوالی دهم شده بود ولی الان دوباره یه پای فیناله.... با این نتایج : 


     دور اول بای - دور دوم 6-0 .... دور سوم 7-1 ..... دور چهارم 6-4 ..... دور پنجم 6-2 ..... دور ششم 6-2 ای بابا ....! 


    آخه امارش هم جالب توجه می باشد .... در دور نیمه نهایی برابر اردینووا 25 زد تا چشم نخوره وگرنه : 30 نزده ، 8 تا 29 زده (خدا بده برکت!) 6 تا 28 زده ، 2 تا 27 زده، 3 تا 26 زده .... یک دونه هم 25!


     اتفاقا چند وقت پیش صحبتش بود با یه بنده خدایی که یون اوک هی هم پارسال همین بساط بود. بعد از یه مدت امد و قهرمان فینال هم شد و رفت چند سال دیگه بیاد. 


   

     

    در ریکرو اقایان دوباره اوه جین اومد فینال به همراه لی سئونگ یون که لی در نیمه نهایی الیسون را زد. نزده یعنی اوتش کرد. اتفاقا یکی از طرفدارانش از عملکردش به شدت ناراضی بود و شاکی بود که چرا موفق نمی شه.... اینکه چرا اوه جین بیشتر مواقع یه پای فیناله شاید اینجا معلوم بشه ....


  دور اول و دوم را که بالای جدوله و طبق معمول بای می خوره.... دور سوم 7-3 ، دور چهارم 6-0 ، دور پنجم 6-4 ، 7-3 برنده شد.... (کیم وو جین و خیرالانور محمد رفتند رده بندی ) امتیازاتش : 4 تا 30 زده، 6 تا 29 ، 3 تا 28، 3 تا 27، 2 تا 26 .... یعنی 26 زده چشم نخوره.... 


    و اما کامپوند ...نه دلوچه ای، نه گلنتین نه .... تازه وایلد می ره رده بندی... با این وضعیت می خوان در فینال هم باشند... نهایت پیتر الزینگا می ره فینال .... این یعنی در همیشه روی یه پاشنه نمی چرخه و قهرمانان همیشه قهرمان نمی مانند البته مگه اینکه اوه جین باشی! (الان دیگه چون ایم دانگ نیست، رو اوه جین مانور می دم.... طرفدارای الیسون هم می تونند همین کار رو انجام بدهند


   

    کامپوند خانم ها هم همینطور البته اینو بگم که سارا لوپز .... اسکویانو نفرات دوم و سوم شانگهای اصلا به جمع هشت نفر هم نرسیدند. البته ما از وضعیت جوی انجا خبر نداریم ولی در کل امتیازات پایینه. یه مطلب تو سایت ورد ارچری نوشته بود که کمانداران کلمبیایی در کشورشان چطوری مسابقه می دهند ؟ هیچی ! تو کامپوند اقایان می شوند یه پای فینال ولی تو کامپوند خانم ها به جمع هشت نفر هم نمی رسند. پارسال در همین مدلین بود که سارا لوپز 150 زد ولی الان داغونه. دور اول بای خورد، دور دوم 144 به 146 باخت .... اسکویانو دور اول را بای خورد دور دوم برد با نتیجه 138 بر 137 که یه برد خفیف می باشد. دور سوم هم 139 بر 141 به لوگینووا باخت. در هر صورت اریکا جونز به فینال رسیده... دور اول بای خورده ، دور دوم 144 بر 140، دور سوم 146 بر 138، دور چهارم 142 بر 140 ، دور پنجم و نیمه نهایی 142 با لوگینووا مساوی کرد و در شوت اف هم هر دو 9 زدند ولی تیر جونز به هدف نزدیک تر بود. .... 


    خخخخخخ





مطلب تکمیلی ست سیستم ریکرو


سلام 


    ولادت حضرت فاطمه (س) و روز مادر و زن مبارک ... (چون تبریک نگفتم) .... سپس میلاد با سعادت امام علی (ع) و  روز مرد مبارک .... 


      مطلب تکمیلی ست سیستم تیمی ریکرو  که از خانم رسولی پرسیده بودم بدین ترتیب می باشد( این مطلب در صفحه اصلی وبلاگ داوری قابل  دسترسی می باشد و می توانید ملاحظه نمایید : 


    مسابقات تیمی ریکرو به صورت ست سیستم برگزار می شود . اما در تعداد اندها و تیرها تغییری ایجاد نشده . یعنی همان 4 اند(ست) 6 تیری . بنابراین :

-کل امتیاز 8 امتیاز می باشد .

-در صورتی که یک تیم امتیاز 5 یا 6 برسد برنده است

-تیم ها در امتیاز 4-4 مساوی می شوند و شوت آف می زنند .. تیم برنده یک امتیاز اضافه گرفته و 5-4 برنده یازی می شود .

اگر یک تیم سه ست پشت هم برنده بشود بازی 6-0 تمام می شود .



   با تشکر از خانم رسولی

اندر محاسن تقلب!


  سلام 


    وقتی به سالن امتحانات دانشگاه می رفتیم، روی یه پلاکارد بزرگ نوشته شده بود که تقلب خیلی کار بدیه .... روی یکی دیگه این بود که من برای امتحان دادن از خدا کمک می گیرم (البته خدا نزولات اسمانیش را به سمت دانشجویان درس نخوان سرازیر نمی کنه ...........پس دست به دامن نزدیک ترین دوستتون بشید)  و از این چیزها......... ولی این ها همش بیخوده! 


    وقتی تو یه برنامه زنده عملا می گویند که رانت اطلاعاتی داشتن اصلا جرم نیست پس تقلب کردن چرا جرم باشه؟ برای چی مردم را از سر جلسه امتحان می اندازند بیرون؟ بذارید دانشجوها تقلبشون را بکنند... چون اینطوری درس مربوطه پاس می شه و خود مسئولان و مراقبین دانشگاه دیگه قیافه دانشجوی درس نخون را نمی بینند! ولی نمی دونم چرا این مسئولان و مراقبان برای خودشون عذاب می خرند و هی دانشجویان درس نخون را می اندازن و نتیجه هم این می شه که باید قیافه ان ها را هم تحمل کنند (دیگه این تیکه تقصیر خودشونه.... بذار تقلبشو بکنه بره دیگه....! 


     ایا واقعا بدون تقلب می شه اینجا زندگی کرد؟ نه والا.... برای موفقیت بیشتر همواره با تقلب کارتان را پیش ببرید و مطمئن باشید که بقیه هم همین کار را می کنند. بنابراین بیخودی با عذاب وجدان روحتان را آزرده نکنید. این شامل مسابقات تیراندازی هم می شه....


    همانطور که در جلسه امتحان تقلب می کنید .... خوب تو مسابقه هم بکنید. داور را فریب بدید.... وقتی از بازیکن حریف عقب می افتید،

 یک سوت بزنید دوستاتون بیان، بیچاره رو "هو" کنند 

یا

 ازش تعریف کنند تا ببازه!

 یا موقع تیراندازی بهش ضربه بزنید

یا موقع ثبت امتیاز دبه کنید

یا امتیازها رو بخونید و یک چیز دیگه بنویسید  .... البته این ها همش موارد معموله... اگر هم کسی داوری امد گفت تقلب کردید، مثل موقعی که با مراقب امتحان مواجه می شید در کل منکر بشید! اره بابا کاری نکردید... فقط دیدید می بازید و در نتیجه اقدامات لازم را به عمل اوردید.... 



     برخی می گویند این دنیا محل گذر است و این کارا ارزش نداره... ادم می ره جهنم .... یه مقام  ارزش جهنم رفتن را داره؟ خوب معلومه که داره چون راه اخرت از دنیا می گذره  


     اما مشکل وقتی برای متقلب ها شروع می شه که خدا براشون می گذاره (چون باور داریم که یه ذره بهشت و جهنم تو این دنیا هست)  .... یعنی یکی می اد و سر مسابقه تقلب می کنه و ان ها شاکی می شوند.... متقلب عزیز .... چیزی که عوض داره، گله نداره.... گلم! 




روش ست سیستم تیمی ریکرو

 

  سلام   

 

 

                       

 

    همانطور که می دانید مسابقات تیمی ریکرو از امسال به صورت ست سیستم برگزار می شه منتها یک فرق هایی با ست سیستم انفرادی داره که در ادامه عرض خواهم نمود. قبلا خیلی مفصل در مورد ست سیستم انفرادی ریکرو صحبت کردم و مثال هم زده ام.  

   

   همه می دونیم که در انفرادی ریکرو هر کی زودتر به امتیاز 6 برسه برنده است و در صورتی که دو تیرانداز در امتیاز 5 به تساوی برسند، شوت اف برنده را تعیین می کند. حالا برای بعضی ها که نمی دونند با یک مثال توضیح می دهم.  

 

   مسابقه مورد بررسی، بازی بین جک کامینسکی از امریکا و متیو گری از استرالیا است که در مرحله اول حذفی همین مسابقات شانگهای 2014 برگزار شد که با پیروزی متیو گری به پایان رسید. ببینید :  

 

   در اند اول کامینسکی 27 زد و گری 26 بنابراین کامینسکی چون بیشتر زد در نتیجه 2 بر صفر از حریفش جلو افتاد. 

  

کامینسکی

گری

انداول

27

2

0

26

 

    اما در اند دوم با افت فاحش کامینسکی که 22 زد، گری با امتیاز 28 موفق شد 2 امتیاز از کامینسکی بگیره و در نتیجه تا پایان اند دوم بازی 2 بر 2 مساوی شد.  

 

 

کامینسکی

گری

اند اول

27

2

0

26

اند دوم

22

0

2

28

 

 در اند سوم باز کامینسکی 24 زد  و گری 27. بنابراین گری موفق شد 2 امتیاز دیگه بگیره.

 

کامینسکی

گری

اند اول

27

2

0

26

انددوم

22

0

2

28

اند سوم

24

0

2

27

 

 

      در اند چهارم کامینسکی به خود امده و 28 می زند و این در حالیست که گری با امتیاز 25، اند رو واگذار می کنه و بازی 4 بر 4 مساوی می شود!  

 

 

کامینسکی

گری

اند اول

27

2

0

26

اند دوم

22

0

2

28

اند سوم

24

0

2

27

اند چهارم

28

2

0

25

 

     در اند پنجم هر دو تیرانداز 27 می زنند و امتیاز اند را بین خودشان تقسیم می نمایند.  

 

 

کامینسکی

گری

اند اول

27

2

0

26

اند دوم

22

0

2

28

اند سوم

24

0

2

27

اند چهارم

28

2

0

25

اند پنجم

27

1

1

27

 

     حالا چون بعد از پنج اند، هیچکدام از تیراندازان مزبور به امتیاز ۶ نرسیده اند، در نتیجه کار به شوت اف کشیده می شود. شوت اف یک امتیاز داره و در حالت تساوی هر تیراندازی شوت اف را ببره، 6 بر 5 بازی را برنده می شه و به مرحله بعد می ره. در شوت اف متیو گری 9 می زنه و کامینسکی 6. بنابراین متیو گری بازی را می بره. همه می دونند که اگه دو تیرانداز در شوت اف امتیاز مساوی به دست اوردند، مثلا هر دو 10 زدند در اینصورت فاصله تیر تا مرکز توسط داور اندازه گیری می شه با پرگار. چون ظاهرا باید ابزار اندازه گیری کمترین تماس را با فیس داشته باشد. این از انفرادی ولی حالا بریم سراغ تیمی. 

 

    برای مثال این بخش از مسابقات امسال شانگهای استفاده می کنم. عنایت داشته باشید که در بخش تیمی، هر تیمی که به امتیاز حداقل 5 و البته چه بهتر که به 6 برسه برنده است. البته امتیاز 6 مال زمانیه که شما چکشی بازی را به همراه هم تیمی هایتان ببرید! شوت اف در صورت تساوی در امتیاز 4 اتفاق می افته. به این مثال ساده توجه کنید :  

 

      در مرحله اول دور حذفی، دو تیم اکراین و امریکا با هم مسابقه دادند. تیم امریکا در مجموع در رده 5 بود و تیم اکراین در رده 12 قرار داشت. تیم اکراین در اند اول 51 زد و تیم امریکا 49. بنابراین تیم اکراین دو امتیاز کسب کرد.  

 

امریکا

اکراین

اند اول

49

0

2

51

 

     اند دوم باز با برتری اکراین همراه بود و این تیم امتیاز 55 در برابر 51 امتیاز تیم امریکا را به دست اورد. حالا بازی 4 بر صفر به نفع اکراین هست.  

 

 

امریکا

اکراین

اند اول

49

0

2

51

اند دوم

51

0

2

55

 

  

     در اند سوم باز این اکراین هست که بیشتر می زنه و امریکا با دو امتیاز کمتر یعنی 53 بر 55، 2 امتیاز این اند رو هم واگذار می کنه و در مجموع 6 بر صفر می بازه و حذف می شه.  

 

 

امریکا

اکراین

اند اول

49

0

2

51

اند دوم

51

0

2

55

اند سوم

53

0

2

55

 

 

 

     این یک مثال ساده بود که به امتیاز 6 ختم شد. حالا اگه تیم مقابل امتیاز بگیره....  

 

    حالا بازی دو تیم استرالیا و هلند را نگاه می کنیم. این بازی 6 بر 2 به نفع استرالیا تموم شد. در اند اول استرالیا 50 زد و هلند 56. پس هلند دو امتیاز گرفت.  

 

هلند

استرالیا

اند اول

56

2

0

50

 

      در اند دوم استرالیا 55 بر 54 امتیاز اند را به خودش اختصاص می دهد. و در نتیجه بازی 2 بر 2 مساوی می شود.

 

 

هلند

استرالیا

اند اول

56

2

0

50

اند دوم

54

0

2

55

    در اند سوم باز استرالیا 58 بر 50 امتیاز اند را مال خود می کنه. به این ترتیب 4 بر 2 جلو می افته.  

 

هلند

استرالیا

اند اول

56

2

0

50

اند دوم

54

0

2

55

اند سوم

50

0

2

58

 

     و در اند تعیین کننده چهارم باز استرالیا 53 بر 51 بازی را می بره. در نهایت این بازی 6 بر 2 به نفع استرالیا تموم می شه و این تیم به دیدار فینال با ژاپن می رسه.  

 

 

هلند

استرالیا

اند اول

56

2

0

50

اند دوم

54

0

2

55

اند سوم

50

0

2

58

اند چهارم

۵۱

0

2

۵۳

 

 

  حالا ماجرای بازی های 5 امتیازی یعنی هر کس به پنج برسه برنده است. این حالت چندان فرقی با مثال بالا نداره. منتها کاری کردند که دیگه خیلی بازی تیمی ادامه پیدا نکنه و نهایتا در 4 اند سر و ته مسابقه هم بیاد! و اند پنجم در واقع شوت اف هست. یادتون باشه شوت اف در حالت تساوی در امتیاز 4 اتفاق می افته. به عنوان مثال بازی فینال استرالیا و ژاپن که با برتری تیم ژاپن به پایان رسید بررسی می شه. شما دیگه لازم نیست وقتی به امتیاز 5 رسیدید برای امتیاز 6 یک اند دیگر بزنید، بلکه بازی به پایان می رسد.  

 

     در اند اول ژاپن امتیاز 57 در برابر 53 را به دست اورد و 2 بر صفر جلو افتاد.  

 

ژاپن

استرالیا

اند اول

57

2

0

53

 

    در اند دوم باز ژاپن با امتیاز 57 بر 51 دو امتیاز دیگه می گیره. حالا ژاپن 4 بر صفر جلو هست.  

 

 

ژاپن

استرالیا

اند اول

57

2

0

53

اند دوم

57

2

0

51

 

     در اند سوم کار با تساوی همراه می شه در عدد 56. حالا ژاپن یک امتیاز می گیره و 5 بر 1 بازی را می بره. در سه اند.  

 

ژاپن

استرالیا

اند اول

57

2

0

53

اند دوم

57

2

0

51

اند سوم

56

1

1

56

 

     می بینید که برای رسیدن به امتیاز 6، یک اند دیگه زده نشده و ژاپن با 5 امتیاز بازی را برده. این مدل نهایتا تا 4 اند ادامه پیدا می کنه. اگر بازی انفرادی بود جریان متفاوت بود چون حتما باید تیم ژاپن به امتیاز 6 می رسید تا بازی را می برد.  

 

      مثال دیگه که براتون انتخاب کردم بازی چین تایپه و مالزی است. این بازی با تساوی دو تیم در امتیاز 53 برای اند اول اغاز شد و دو تیم با تساوی در امتیاز یک، به اند دوم رفتند...  

  

مالزی

چین تایپه

اند اول

53

1

1

53

 

      در اند دوم تیم چین تایپه 56 بر 55، برد و 3 بر 1 جلو افتاد.  

 

مالزی

چین تایپه

اند اول

53

1

1

53

اند دوم

55

0

2

56

 

      در اند سوم مالزی 54 بر 48 برنده شد و بازی 3 بر 3 مساوی شد. حالا یکی از دو تیم اگر موفق بشه اند بعد را ببره، با کسب امتیاز 5، بازی را می بره. اما اگه مساوی کنند، در اینصورت 4 بر 4 مساوی می شوند و بازی به شوت اف می ره. 

 

مالزی

چین تایپه

اند اول

53

1

1

53

اند دوم

55

0

2

56

اند سوم

54

2

0

49

 

    در اند چهارم باز مالزی با امتیاز 53 بر 52 بازی را 5 بر 3 تموم می کنه.  

 

مالزی

چین تایپه

اند اول

53

1

1

53

اند دوم

55

0

2

56

اند سوم

54

2

0

49

اند چهارم

53

2

0

52

 

    حالا یه مثال دیگه .... این بازی باز مسابقه استرالیا هست منتها با فرانسه و از مرحله یک چهارم. این مسابقه با تساوی دو تیم در عدد چهار به شوت اف رفته. ببینید : 

 

    در اند اول تیم فرانسه 56 بر 55 برنده می شه و 2 امتیاز می گیره.  

 

 

فرانسه

استرالیا

اند اول

56

2

0

55

 

     در اند دوم تیم فرانسه 54 بر 49 باز امتیاز اند را به خودش اختصاص می ده 4 بر صفر! 

 

فرانسه

استرالیا

اند اول

56

2

0

55

اند دوم

54

2

0

49

 

    در اند سوم تیم استرالیا امتیاز اند را 55 بر 53 می گیره.  

 

 

فرانسه

استرالیا

اند اول

56

2

0

55

اند دوم

54

2

0

49

اند سوم

53

0

2

55

 

      الان بازی 4 بر 2 به نفع فرانسه است. در واقع اگر فرانسه در این اند با استرالیا به تساوی می رسید یا اند را می برد، در هر صورت 5 بر۳ یا 6 بر ۲ برنده بازی می شد ولی اند را واگذار کرد. حالا ادامه .... در اند چهارم استرالیا باز 54 بر 50 امتیاز اند را برای خودش می گیره و بازی 4 بر 4 مساوی می شه.  

 

فرانسه

استرالیا

اند اول

56

2

0

55

اند دوم

54

2

0

49

اند سوم

53

0

2

55

اند چهارم

50

0

2

54

 

      تیم فرانسه اگر اند چهارم را برده بود می تونست 6 بر 2 برنده بشه و حتی اگه این اند را مساوی کرده بود باز 5 بر 3 بازی را می برد ولی با شکست در اند چهارم کار 4 بر 4 به شوت اف رفت. در شوت اف تیم استرالیا 28 زد و تیم فرانسه 25. پس تیم استرالیا بازی را برد.

  

زیاده عرضی نیست...

( تعداد کل: 7 )
   1       2      >>